Idea Festiwalu Nauki to inicjatywa współpracy: środowiska samorządowego, liderów biznesowych oraz instytucji i organizacji działających na rzecz oświaty.

Organizatorem Powiatowego Festiwalu Nauki jest Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, a gospodarzem tegorocznej edycji Zespól Szkół im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej.

Głównym celem Festiwalu jest promowanie oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych na  rok szkolny 2018/19. Dotyczy to zarówno placówek, które prowadzą edukację zawodową, jak też ogólnokształcących. Placówki typu zawodowego mogą przedstawiać swoje kierunki kształcenia we współpracy z wiodącymi przedsiębiorcami danej branży. Wydarzenie to adresowane jest w głównej mierze do uczniów  klas trzecich gimnazjalnych.

Pragniemy podkreślić, że podczas Festiwalu wszystkie stoiska będą dostępne nie tylko dla zainteresowanej młodzieży, ale także dla  Rodziców. Ta sytuacja da  możliwość rozmów, konsultacji, wyjaśniania ewentualnych wątpliwości na temat wyboru dalszej ścieżki zawodowej, a wszystko to  w oparciu o osiągnięcia liderów miejscowego biznesu.

    Wyrażamy nadzieję, że Powiatowy Festiwal Nauki ułatwi Rodzicom i uczniom podjęcie jakże ważnych decyzji w sprawie wyboru dalszej drogi edukacyjnej.

Zapraszamy do udziału w naszej nowej, interesującej inicjatywie.